PIVOVAR HORNÍ CHRÁŠŤANY

Sami máme pivo rádi a vaříme si jej tak trochu pro sebe. Vaříme živá piva z prvotřídních surovin.

Pivovar

Pivovar je přímo v areálu Ekofarmy a je součástí restaurace. Vaříme poctivá řemeslná piva z těch nejlepších surovin. Máte tak jedinečnou možnost ochutnat a nahlédnout do výroby. A potkáte-li zrovna našeho sládka, pak se možná i o vaření piva něco nového dozvíte.

Při návštěvě pivovaru doporučujeme objednat degustační set. Budete tak mít všechna piva doslova na jednom prkně.

CHRÁŠŤAN 11°

Světlý ležák jihočeského typu s jemnou hořkostí, uvařený ze tří druhů sladu a žateckých chmelů. Nefiltrováno, nepasterováno. Jedenáctku nestíháme vařit, je to naše nejprodávanější pivo. Mnoho z těch kteří si jich dali více než jen „na žízeň“ říkají, že je dobře pitelné a vždy máte chuť dát si ještě jedno.

Světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný
Slad: Plzeňský a Bavorský
Chmel: Žatecký poloraný červeňák (ŽPČ) a Sládek
Obsah alkoholu: 4,4%
Balení 15l, 20l, 30l, 50l keg, 1,5l PET

CHRÁŠŤAN 12°

Tradiční světlý ležák s vyšší hořkostí, doporučovaný k masitým a tučným pokrmům. Nefiltrováno, nepasterováno. Dvanáctka je hořko sladká, tak jak jsme si přáli. Podařilo se nám ji udělat podle našich chutí aniž bychom museli napodobovat piva, která nám chutnají.

Světlý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný
Slad: Plzeňský a Bavorský
Chmel: Žatecký poloraný červeňák (ŽPČ) a Sládek
Obsah alkoholu: 4,7%
Balení 15l, 20l, 30l, 50l keg, 1,5l PET

CHRÁŠŤAN POLOTMAVÝ 11°

Polotmavý ležák bavorského typu se střední hořkostí a oříškovými tóny. Nefiltrováno, nepasterováno. Polotmavá jedenáctka je naše nejobdivovanější pivo. Má jen lehký nádech zakouřeného sladu a opět se nám podařIlo pivo, kdy Vám jedno na ochutnání nebude stačit.

Polotmavý ležák, nefiltrovaný, nepasterizovaný
Slad: Plzeňský, Bavorský a Karamelový
Chmel: Žatecký poloraný červeňák (ŽPČ) a Sládek
Obsah alkoholu: 4,4%
Balení 15l, 20l, 30l, 50l keg, 1,5l PET

SVĚTLÝ KROUŽKOVANÝ SPECIÁL 13°

Nastal čas na zcela nový speciál vhodný na dlouhé zimní večery. Do vykvašeného piva jsme přidali „kroužky“ rozkvašené mladiny, čímž bylo kvašení piva opět oživeno. Přidání „kroužků“ má pozitivní vliv na svěžest a čerstvost tohoto výjimečného speciálu.

CHRÁŠŤAN IPA 12°

Speciální pivo s krásnou vůní, dlouho trvající a vyváženou hořkostí nadchne nejen milovníky pivního stylu IPA.
Pro výrobu jsme použili 5 druhů chmele a spoustu nadšení pro nový druh Chrášťanského piva. Určeno pro znalce piva. Nefiltrováno, nepasterováno.

Svrchně kvašený speciál, nefiltrovaný, nepasterizovaný
Slad: Plzeňský a Karamelový
Chmel: Sládek, Magnum, Citra, Centential, Chinook
Obsah alkoholu: 5,3%
Balení 15l, 20l, 30l, 50l keg, 1,5l PET

CHRÁŠŤAN APA

Nově jsme pro Vás uvařili lehké letní pivo s vyváženou hořkostí a ovocnými tóny připomínající citrusové ovoce. Americká varianta klasického anglického piva, stylem se blíží ke speciálu IPA (Indian Pale Ale), neobsahuje však tolik alkoholu na letní období.

Obsah Alkoholu: 4,4%
Balení: 15l, 20l, 30l a 50l keg, 1l PET

Svrchně kvašený speciál, nefiltrovaný, nepasterizovaný
Slad: Plzeňský
Chmel: Citra, Chinook, Amarillo, Cascade, Summit
Kvasnice svrchního kvašení

Historie pivovaru

Pivovar Horní Chrášťany začal Ing. Milan Jungwirth stavět v objektu ekofarmy v letech 2016-2017. Po úspěšném vybudování celé ekofarmy, penzionu, restaurace, obory pro zvěř a rybníka se mu tak splnil další sen – vařit na úpatí Blanského lesa vlastní chrášťanské pivo. Slavnostní otevření pivovaru proběhlo 22.7.2017.

Kde se Chrášťan čepuje?

Vyhledejte si nejbližší hospodu nebo restauraci, kde můžete ochutnat naše živá piva. Kliknutím na ikonu umístění si zobrazíte název podniku i s adresou. Vybíráme jen ty podniky, kde se správně starají o trubky a umí pivo dobře načepovat.